X
GO
Jean Monnet Burs Programı  2018-2019 Akademik Yılı İzleme ve Çalışma Ziyareti Brüksel, Belçika 29-30 Kasım 2018
Tugce Birgen
/ Categories: Haberler

Jean Monnet Burs Programı 2018-2019 Akademik Yılı İzleme ve Çalışma Ziyareti Brüksel, Belçika 29-30 Kasım 2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Jean Monnet Burs Programı kapsamında Avrupa’nın en gözde eğitim kurumlarında akademik çalışmalarına devam eden 70 bursiyer 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen İzleme ve Çalışma Ziyaretinde bir araya geldi. Ziyarete Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Reha Denemeç, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Christian Berger, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Sayın Mehmet Selim Uslu, AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilci Yardımcısı Dr. F. H. Burak Erdenir ve Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent Özcan katıldı. Gerçekleştirilen bu ziyaret ile Türkiye’nin AB yolculuğunda yaşanan güncel gelişmelerin Brüksel’e yansımalarını takip etmek ve Türkiye’deki değişimi de eş zamanlı olarak Avrupalı muhataplarımıza göstermek ve hissettirmek hedeflendi.

Gelenekselleşen Jean Monnet Brüksel buluşmalarına her zaman destek veren TÜSİAD’ın Brüksel Temsilcisi Sayın Dilek Aydın Jean Monnet bursiyerlerine TÜSİAD Brüksel Temsilciliğinin temel görev ve etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Kokteyle Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Christian Berger, Brüksel’de bulunan Türk kamu yetkilileri, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Türkiye’den gelen pek çok gazeteci de katıldı.

Ziyaretin ikinci gününde, Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olan TOBB Brüksel Temsilciliği ziyaret edildi. Temsilciliğin, AB ile Türkiye arasındaki iş ilişkilerinin ve sivil toplum diyaloğunun geliştirilmesi yönünde yaptığı çalışmalardan bahsedildi.

Önceki AB Müktesebatı Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri'nin İkincisi Ankara'da Tamamlandı
Sonraki Şehir Eşleştirme Alanında Kapasite Geliştirme Eğitiminin İkinci Etabı Ankara’da Tamamlandı
Print
248

x