X
GO
SİROMA Projesi Kapanış Konferansı
Selcan Uğur
/ Categories: Haberler

SİROMA Projesi Kapanış Konferansı

SİROMA Projesi Kapanış Konferansı ve Resim Yarışması Ödül töreni 31 Ekim 2017 tarihinde Ankara Sheraton Otel’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımlarıyla gerçekleşti. WYG Türkiye’nin teknik destek sağladığı “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Projesi” 9 Kasım 2015 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlanmıştı. Projenin süresi 24 ay olup Ankara, Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin, ve Tekirdağ illerini kapsamaktaydı.

Toplantının açılışında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan KAYA, “SİROMA” Projesi´nin Roman vatandaşların iş gücü piyasasına girişlerini kolaylaştırarak sosyal içermenin arttırılmasının yanında, Roman vatandaşlara yönelik açılım politikalarına da önemli katkılar sağladığını belirtti ve ardından proje kapsamında yapılan hizmetlere ilişkin bilgi verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Bakan Fatma Betül SAYAN KAYA, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur ÇALIK ile Ravza KAVAKCI KAN ve AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera VINALS proje kapsamında düzenlenen "İşte Hayalim Gelecekteki Mesleğim" temalı resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

Önceki Zafer-in Operasyonu Kapanış Konferansı Afyonkarahisar’da Gerçekleştirildi
Sonraki WYG Türkiye Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni
Print
2361

x