X
GO
Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi Açılış Toplantısı
Selcan Uğur
/ Categories: Haberler, Boxes

Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi Açılış Toplantısı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından yürütülen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından WYG Türkiye teknik desteği ile yürütülen, Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Projesi, açılış toplantısı 29 Haziran 2018 tarihinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci’nin katılımı ile Ankara’da gerçekleşti.  

Öğleden önce, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdürlüğü yetkilileri ayrıca ilgili STK’ların katılımı ile gerçekleşen çalıştay’da, projenin takım lideri Esil Önal’ın proje faaliyetleri ile başlayan sunumu sonrası, katılımcılar faaliyet kapsamındaki başlıklar çerçevesinde gruplara ayrılarak çalışmalarını gerçekleştirdiler ve proje faaliyetlerine katkıda bulundular.

Öğleden sonraki program; Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci, Avrupa Birliği ve Türkiye Delagasyonu Başkanı Büyükelçi Sn. Christian Berger, Gümrük ve Ticaret BakanlığıTüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal ve Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Mehmet Selim Uslu’nun açılış konuşmaları ile devam etti.Konuşmasında Tüketici haklarına ilişkin sorunları çözmek için yeni politikalar ürettiklerini açıklayan Tüfenkci, tüketici sorunları karşısında tüketici iş politikasında iş birliği ve dayanışmanın kurumsal hale getirilmesinin büyük bir önem taşıdığının günden güne daha belirgin bir gerçek olduğunu ve proje kapsamında, televizyon spotları, bilgilendirme broşürleri, posterler, televizyon programları, bilimsel yayınlar ve araştırmalar da dahil olmak üzere ciddi anlamda tüketiciyi bilinçlendirme noktasında da gayret göstereceklerini bildirdi. 

Sadece tüketicilerin değil, satıcı ve sağlayıcıların, yani üreten kesimlerin de tüketici hakları kapsamında yerine getirmeleri gereken görev ve sorumluluklar konusundaki bilinç düzeylerinin artırılmasını amaçlayan proje, Mayıs 2018 tarihinde başladı ve 24 ay süreyle uygulanacak.

Önceki TWIN Projesinin 1.Yönetim Toplantısı 29 Mayıs 2018 Tarihinde Gerçekleştirildi
Sonraki Kamu – STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi İstanbul’da Açıldı!
Print
6759

x