X
GO
Hibe İzleme, Risk Değerlendirme, PRAG Uygulamaları ve İzleme Bilgi Sistemi (IBS) Eğitimi Ankara’da Yapıldı
Tugce Birgen
/ Categories: Haberler

Hibe İzleme, Risk Değerlendirme, PRAG Uygulamaları ve İzleme Bilgi Sistemi (IBS) Eğitimi Ankara’da Yapıldı

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi (TWIN) kapsamında hazırlanan İzleme, Risk Değerlendirme, PRAG Uygulamaları ve İzleme Bilgi Sistemi (IBS) eğitimi 18-21 Aralık 2018 tarihinde, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Merkezi Finans ve İhale Birimi’nden temsilcilerin de aldığı eğitimde Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ve Vilayetler Birliği’nden 15 temsilci yer aldı. Kilit Hibe Uzmanı Necmettin İlhan ve Hibe İzleme Uzmanı Uğur Dağ tarafından katılımcılara izleme, değerlendirme ve PRAG uygulamaları, izleme planı ve raporu hazırlanması ve nihai rapor değerlendirmesi hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitimin son gününde ise, katılımcılara Şehir Eşleştirme Hibe Programı İzleme Bilgi Sistemi’nin kullanımı hakkında bilgi verildi. Hibe İzleme, Risk Değerlendirme, PRAG Uygulamaları ve İzleme Bilgi Sistemi (IBS) Eğitimi katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından sonlandırıldı.

Önceki Şehir Eşleştirme Alanında Kapasite Geliştirme Eğitiminin İkinci Etabı Ankara’da Tamamlandı
Sonraki Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Projesi Yönlendirme Kurulu Toplantısının ikincisi 15 Ocak 2019 Tarihinde AB Birliği Başkanlığında gerçekleştirildi
Print
2603

x