X
GO
Proje Ekibimiz Son Çalışma Ziyareti Kapsamında İspanya’da
Tugce Birgen
/ Categories: Haberler, Boxes

Proje Ekibimiz Son Çalışma Ziyareti Kapsamında İspanya’da

Çiftçilerin ve Gıda İşleyicilerinin IPARD Destekleri, AB Çevre ve Hijyen Standartları Konusunda Farkındalıklarının Artırılmasına Yönelik Teknik Destek Projesi” kapsamında, ilgili kurumlarla istişarede bulunulması, AB üyesi ülkelerdeki hijyen, hayvan refahı ve çevre mevzuatı ile ilgili son gelişmelerin ve uygulamaların, kırsal kalkınma destekleme çalışmalarının ve çıktılarının yerinde gözlemlemesi amacıyla düzenlenen çalışma ziyaretlerinin sonuncusu, 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya, Madrid’e gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında, Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli Tarımsal İşletmeler Derneği-UPA, İspanya Süt Meslek Organizasyonu-INLAC ve çeşitli işletmelere ziyaretler gerçekleşti. İspanya Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanlığı’nın yapısı ve işleyişi, kırsal kalkınma destekleri konusunda AB ve ülkesel fonlardan nasıl yararlanıldığı hakkında genel bilgilendirmeler ayrıca İspanya’da faaliyet gösteren dernek ve meslek örgütü ile yapılan görüşmeler sayesinde uygulamaların ve sorunların hem politika yapıcı ve uygulayıcı hem de sektör temsilcileri açısından değerlendirilme fırsatı yakalandı.

Ziyarette ayrıca süt hayvancılığı yapan çiftlik, süt ürünleri üretim tesisi, kırmızı et kesimhanesi ve parçalama tesisi gibi işyerlerine de ziyaretler düzenlendi. Ziyaret edilen işletmelerin AB mevzuatına uygunluk durumları ve yaşanılan sıkıntılar yerinde değerlendirildi.

Önceki Şehir Eşleştirme Alanında Kapasite Geliştirme Eğitimleri'nin üçüncüsü 18-21 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da devam ediyor.
Sonraki AB Çevre ve Hijyen Standartları Farkındalık Eğitimleri Tamamlandı
Print
1331

x