X
GO
Güven Usta ile Vardiya Öyküleri”nin 3 Gün Süren Kayseri Turnesi 11 Ağustos 2021’de Tamamlandı
Tugce Birgen
/ Categories: Haberler, Boxes

Güven Usta ile Vardiya Öyküleri”nin 3 Gün Süren Kayseri Turnesi 11 Ağustos 2021’de Tamamlandı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) tarafından yürütülen Özellikle Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) “Drama Yoluyla İnteraktif Eğitim Seminerleri” faaliyeti altında hazırlanan “GÜVEN USTA İLE VARDİYA ÖYKÜLERİ” adlı 8 bölümlük interaktif tiyatronun Kayseri turnesi sahnelenen 3 oyun ile tamamlandı.

MİSGEP Drama Yoluyla İnteraktif Eğitim Seminerleri ile maden çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği farkındalığının geliştirilmesi, iletişimin ve iş birliğinin teşvik edilmesi, takım ruhunun oluşturulması amaçlanarak hazırlanan “Güven Usta ile Vardiya Öyküleri” interaktif tiyatro oyunu turnesi 9-11 Ağustos 2021 tarihlerinde Kayseri’deydi. Etkinliğe; Finansal Destek ve Rehberlik Programımız kapsamında destek almaya hak kazanan madenlerin de bulunduğu DPI Madencilik, Zengan Madencilik, Dedeman Madencilik, Oreks Madencilik, Turmetco Madencilik, Havadan Yöresi Madencilik, Almila Madencilik, Gölemen Madencilik, Ergün Madencilik ve Elmacı Madencilik çalışanları katıldı. Ayrıca etkinliğe Yahyalı Belediye Başkanı ile Kayseri SGK ve İŞKUR yetkilileri de katıldı.

“Siz Neredeyseniz Biz Oradayız” mottosuyla maden çalışanlarına ulaşan “GÜVEN USTA ile VARDİYA ÖYKÜLERİ” interaktif tiyatro oyunu ile Kayseri’de 3 gösterimle yaklaşık 600 maden çalışanına ulaşıldı. Her bölüm sonrası maden çalışanlarının katkısı ve düşünceleri alınan etkinlik, katılımcıların yoğun ilgisini ve beğenisini kazandı.

İnsan davranışlarını, iletişim temelli konuları ve soyut kavramları anlamada en etkili yöntemlerden biri olan drama tekniği ile geliştirilen Drama Yoluyla İnteraktif Eğitim Seminerleri kapsamında hazırlanan MİSGEP Turne Sahnesi ile 30’un üzerinde ildeki maden çalışanlarının emek verdiği ocaklara gidilerek 60’a yakın seminer düzenlenecek ve 10.000 maden çalışanına ulaşılacak.

Güven Usta ile Vardiya Öyküleri interaktif tiyatrosu Ağustos ayında Kayseri’den sonra Elazığ, Artvin, Gümüşhane, Giresun, Tokat ve Amasya illerinde de sahnelenerek maden çalışanlarıyla buluşmaya devam edecek. Etkinlik Eylül 2021 sonunda tamamlanacak.

 

 

Önceki Begep Projesi Kapsamında, Seminerler Devam Ediyor
Sonraki Bütünleştirici Eğitimde Rol ve Farkındalıklar Seminerleri Diyarbakır’da Devam Ediyor
Print
558

x