X
GO
Eskişehir’de TSE Standardizasyon Semineri Gerçekleştirildi
Tugce Birgen
/ Categories: Haberler, Boxes

Eskişehir’de TSE Standardizasyon Semineri Gerçekleştirildi

Türk Standardları Enstitüsü’nün Standardizasyon konusunun önemine dikkat çekmek ve katılımcıları konu hakkında bilgilendirmek hedefiyle Standartlara Yön Ver! farkındalık kampanyası kapsamında düzenlediği bilgilendirme seminerinin üçüncüsü Eskişehir’de yapıldı. “Standartlara Yön Ver!” Farkındalık Kampanyası, Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığının Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.

Standardizasyon konusunda kamuoyu bilincinin oluşturulması hedeflenen seminer, Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Proje hakkında bilgilendirme sunumlarının ardından Eskişehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, Eskişehir üretim portföyü ve standardizasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ENTEKNO A.Ş Kurucusu, Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi, Kozmetik Ayna Komite Başkanı Prof. Dr. Ender Suvacı ve TAİ, Havacılık ve Uzay Ayna Komite Üyesi Ayça Ulusoy Sanayicinin Ayna Komitelerdeki Rolü hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Standardizasyonda Üniversite-Sanayi işbirliği standartların oluşturulması sürecinde önemli bir rol oynuyor. Microbiota Biyoteknoloji Sanayi ve Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ESOGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet ÇABUK ve ESİAD Eskişehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Kenan IŞIK konuşmalarında konunun önemine dikkat çektiler.

Önceki MİSGEP, Maden Sektörü için İşveren ve STK Yöneticileri ile Maden Şehri Zonguldak’ta Buluştu
Sonraki Bütünleştirici Eğitimde Rol ve Farkındalıklar Seminerlerinin Sonuncusu Trabzon'da Yapıldı
Print
512

x