X
GO
Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi Kapsamında Uluslararası Standardizasyon Konferansı Düzenlendi
Neslim Arabacıoğlu
/ Categories: Haberler, Boxes

Standardizasyon Sisteminin Geliştirilmesi ve Farkındalığın Artırılmasına Yönelik Teknik Yardım Projesi Kapsamında Uluslararası Standardizasyon Konferansı Düzenlendi

Türk Standardları Enstitüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Konferans, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Ayhan SARUHAN ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ticaret, Ekonomi ve diğer AB Politikaları Bölüm Başkanı, Ekonomi Müsteşarı Bartosz PRZYWARA ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE’nin açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen Standardizasyon Ödül Töreninde;

Aktif Ayna Komite dalında Sayın Müjgan ÇETİN, Aktif Kobi dalında Sayın Ahmet Cevat AKKAYA, Uluslararası Standartlara Yön Veren dalında Sayın Halil Kamil CERİT ve Sayın Ozan DEVLEN, Aktif Sektör, Meclis, STK dalında Sayın Nida Nur İNKAYA ve Sayın Emel DAMARLI, Standardizasyona Destek dalında ise Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu adına Sayın Bartosz PRZYWARA ve Sayın Ela YAZICI İNAN’a ödülleri Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN tarafından takdim edildi.

Programın “Uluslararası Standardizasyon” oturumunda ise SMIIC Genel Sekreteri İhsan ÖVÜT, IQNET Genel Müdürü Pedro Castro ALVES, CEN / CENELEC Genel Müdürü Elena Santiago CID, IEC Genel Sekreteri Philippe METZGER, ISO Genel Sekreteri Sergio MUJICA konferanda çevrimiçi olarak katılarak uluslararası standardizasyon çalışmaları hakkında konuşmalarını gerçekleştirdiler.

“Dijital Dönüşüm ve Standartlar” oturumunda ise, GOST-R, İcra Kurulu Başkanı Anton SHALAEV “Standart Üretmenin Gelecekteki Yolu ve SMART Nedir?”; Narnix Technolabs Pvt. Ltd. Kurucusu N. Kishor NARANG ise “Yapay Zekâ – Yeni Plastik mi?” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Önceki Sivil Toplum Kuruluşları ve Kamu Kuruluşları için Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi
Sonraki Ombudsman Mardinlilerle Buluşuyor
Print
955

x