X
GO
Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi Açılış Toplantısı
Neslim Arabacıoğlu
/ Categories: Haberler, Boxes

Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi Açılış Toplantısı

Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi Açılış Toplantısı, 14 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmaları WYG Türkiye Genel Müdürü Sayın Dr. Faruk C. Tekindağ, ÇSGB Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sayın Süreyya Erkan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Vekili Sayın Angel Gutierrez Hidalgo, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesinin amacı kadın kooperatiflerinin gelişmesi için uygun ortamı sağlamak ve kadın kooperatiflerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi yoluyla kadınları güçlendirmektir. Projenin faydalanıcı kuruluşu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, eş-faydalanıcı kuruluşu ise, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı olan projeye; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finansman sağlanmaktadır.

WYG Türkiye olarak bizler de yeni projemizde kadınların hayatın her alanında aktif rol alması, refah ve gelişmişlik düzeyinin artması için birlikte çalışıp birlikte üreterek yeni başarı hikayelerimizi yazacağız.

Önceki İleri Prototip İstasyonu (APS) için Teknik Yardım Projesi
Sonraki İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi için Teknik Destek Projesi
Print
627

x