X
GO
İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi için Teknik Destek Projesi
Neslim Arabacıoğlu
/ Categories: Haberler, Boxes

İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi için Teknik Destek Projesi

Gençliğin Hak Arama Kültürü Ulusal Ombudsmanlık Sempozyumu

 

“İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi için Teknik Destek Projesi” kapsamında gerçekleşen Gençliğin Hak Arama Kültürü Ulusal Ombudsmanlık Sempozyumu, 21 Aralık 2021 tarihinde, Ankara’da gerçekleşti. Konferansın açılış konuşmaları, Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan Vekili, Sn.Barbaros Murat KÖSE, Dış İşleri Bakan Yardımcısı Sn. Faruk KAYMAKCI,  Gençlik ve Spor Bakanı, Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

Konferansta hak arama kültürünün, iyi yönetişim kapsamında toplumda doğru anlaşılabilmesi ve toplumun farklı kesimlerini oluşturan aktörlerin özellikle üniversite öğrencilerinin, Adalet, Hukuk, Hakkaniyet ve İnsan Hakları gibi kavramlar üstünde konuşarak tartışması hedeflendi.

Konferansa, Üniversitelerin Ombudsman Kulüplerine üye öğrenciler, üniversite temsilcileri, akademisyenler, insan hakları alanında çalışan STK temsilcileri, barolar ile ilgili kamu kurumlarının temsilcileri katılım sağladı.

Önceki Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi Açılış Toplantısı
Sonraki Üniversite Personeli İçin Akreditasyon Hakkında Bilgilendirme Günleri
Print
544

x