X
GO
Üniversite Personeli İçin Akreditasyon Hakkında Bilgilendirme Günleri
Neslim Arabacıoğlu
/ Categories: Haberler, Boxes

Üniversite Personeli İçin Akreditasyon Hakkında Bilgilendirme Günleri

“Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının Akreditasyonunda TÜRKAK’ın Kapasitesinin Artırılması Projesi” kapsamında Üniversite Personeline yönelik Akreditasyon Hakkında Bilgilendirme Günleri 22-23 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara’da hibrit bir etkinlikle gerçekleşti.     

Seminerlerde açılış konuşmalarını TÜRKAK Genel Sekreter Yardımcıları Kürşat Özdemir ve Serhat Gök yaptı.     

Alanında uzman isimler tarafından akreditasyon hizmetleri, Türkiye’de akreditasyon altyapısı, akreditasyon süreçleri ve akreditasyonun faydaları gibi birçok konuya değinen sunumların yapıldığı etkinlik yoğun bir ilgi gördü. Etkinlikte katılımcılara Akreditasyon Denetçisi ve Teknik Uzmanlık süreçleri hakkında da bilgi paylaşımı yapıldı. Hibrit olarak gerçekleştirilen etkinliğe hem fiziki hem de çevrim içi ortamda 600’ün üzerinde katılımcı ilgi gösterdi.

Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının Akreditasyonunda TÜRKAK’ın Kapasitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte, T.C. Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yürütülmekte.

Önceki İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi için Teknik Destek Projesi
Sonraki ROMSİD - Merkezi Düzey 2. Eğitim Programı
Print
440

x