X
GO
Kamu – STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi İstanbul’da Açıldı!
Selcan Uğur
/ Categories: Haberler, Boxes

Kamu – STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi İstanbul’da Açıldı!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilişkilerinde bugüne kadar attığı pek çok öncü adıma bir yenisini daha ekleyerek, ‘Kamu-STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi’ni hayata geçiriyor.

“Kamu – STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Sayın Christian Berger, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Sayın Mehmet Selim Uslu, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Sayın Selim Yenel , İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Açılış etkinliğinin ikinci bölümünde Kamu- STK İşbirliği konulu panel; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Karşılaştırmalı Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof. Dr. Selda Güneş Peschke’nin moderasyonunda, Kızılay Başkan Vekili Sayın İbrahim Hakkı Turunç, Kadın Emeğini Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şengül Akçar ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nden Dr. Ali Ercan Özgür’ün konuşmalarıyla devam etmiştir.

Proje, AB’ye aday bir ülke olan Türkiye’nin de faydalanmakta olduğu Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın (Instrument for Pre-Accession-IPA) 2014-2020 yıllarını kapsayan ikinci döneminde, “Demokrasi ve Yönetişim” sektörü temelinde başlatılmıştır. Bu bağlamda, Sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışmalarını yürüten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu proje ile sosyal politika alanına müdahil STK’lar arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi, politika oluşturmada kamu ve STK’ların birlikte hareket edebilmelerine öncülük etmeyi amaçlamaktadır. Kapasite geliştirme ve KAMU-STK İşbirliğini geliştirmeyi hedefleyen proje 10 pilot il ve bu illerin 10 komşu ilinde iki yıllık yoğun bir programla 14 Mayıs 2018’de uygulamaya başlamıştır.

Önceki Tüketicinin Korunmasının Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi Açılış Toplantısı
Sonraki Paydaşlar Toplantısı Gerçekleştirildi
Print
6864

x