X
GO
Üretici Birlikleri ile Odak Grup Toplantısının sonuncusu Ankara’da Gerçekleşti.
Tugce Birgen
/ Categories: Haberler, Boxes

Üretici Birlikleri ile Odak Grup Toplantısının sonuncusu Ankara’da Gerçekleşti.

Türkiye’de IPARD II Programı’nın Danışmanlık Hizmetleri Tedbiri için Kapasite Oluşturma Teknik Destek Projesi; IPARD II Programı kapsamında yer alan “Danışmanlık Hizmetleri” tedbirinin uygulanması konusunda kapasitenin artırılması, projelerini hayata geçirmek isteyen IPARD II Programı’nın düşük gelirli potansiyel faydalanıcıları için ücretsiz proje hazırlama hizmetlerinin sunulması; çiftçilerin, gıda işleyicilerinin ve kırsal toplulukların IPARD II Programı’na başvurularının “Danışmanlık Hizmetleri” aracılığı ile artırılmasını hedeflemekte.

Proje kapsamında hazırlanacak mevcut durum analizi ve strateji yol haritasına ışık tutacak il bazında gerçekleşen odak grup toplantıları, Konya, Mersin, Bursa, Elazığ ve Samsun olmak üzere toplam 5 ilde gerçekleştirilirken, toplantılardan çıkan sonuçların tartışıldığı ve üretici birliklerinin katılım sağladığı son odak grup toplantısı ise, 28 Ağustos 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

Toplantıda, çiftçilerin proje hazırlama ve uygulama aşamasında yaşadığı temel problemler ve eğitim ihtiyaçları; küçük çiftçinin desteklere ulaşma yetersizliği altında yatan temel problemler; danışmanların güçlü ve zayıf yanları ele alındı. Problemlere çözüm önerilerinin geliştirildiği bir çalıştayın da gerçekleştirildiği toplantı, katılımcıların sunumları ile son buldu.

Toplantıya, Tarım Reformu Genel Müdürü Yardımcısı Muhammed ADAK, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Temsilcileri ve Üretici Birlikleri Temsilcileri katılım sağladı.

 

Önceki 'Şehir Eşleştirme' Temalı TWIN Çalıştaylarının Birincisi Ankara’da Başladı.
Sonraki 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!
Print
1332

x