X
GO
Jean Monnet Bursiyerleri Brüksel Çevrimiçi Çalışma Ziyareti’nde Bir Araya Geldi
Neslim Arabacıoğlu
/ Categories: Haberler, Boxes

Jean Monnet Bursiyerleri Brüksel Çevrimiçi Çalışma Ziyareti’nde Bir Araya Geldi

Jean Monnet Burs Programı kapsamında 2019-2020 ve 2020-2021 akademik yıllarında eğitimlerini tamamlayan Jean Monnet bursiyerleri pandemi nedeniyle çevrimiçi gerçekleşen Brüksel Çalışma Ziyareti’nde buluştu. Etkinlik, AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan’ın açılış konuşması ile başladı.

Brüksel Çalışma Ziyareti; Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı Hakan Atik’in moderatörlüğünde, Avrupa Birliği Daimî Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ve Avrupa Dış Eylem Servisi, Batı Avrupa, Batı Balkanlar, Türkiye ve Birleşik Krallık Genel Müdürü Angelina Eichhorst’un katılımıyla gerçekleşen Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri paneli ile devam etti.

Bursiyerlere Avrupa’daki kariyer fırsatları ile ilgili bilgi vermek amacıyla düzenlenen “Brüksel'de İş Dünyası ve Sivil Toplum Sektörü” panelinin moderatörlüğü Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Katılım Politikası Daire Başkanı Elif Kurşunlu tarafından yapıldı. İktisadi Kalkınma Vakfı ve TOBB Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray, Avrupa Birliği TÜSİAD Temsilcisi Dilek Aydın ve TOBB Brüksel Temsilcisi AB İşleri Yöneticisi Seval İskender panele katılarak görüş ve önerilerini paylaştılar.

Öğleden sonra gerçekleşen panel ise kariyerine AB alanında yön çizen eski Jean Monnet Bursiyerlerinin deneyim paylaşımı üzerine oldu. AB Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Yeliz Turan moderatörlüğündeki panelde eski bursiyerlerimiz Avrupa ve Türkiye’deki AB deneyimlerini yeni mezun olmuş bursiyerlerimiz ile paylaştılar.

“Hayata Değer Katmak” başlıklı konuşmasıyla İzgören Akademi’den Ahmet Şerif İzgören konuşmasında Türkiye’den ve Dünya’dan örnekler ile küçük bir dokunuşun etkilerinin nasıl büyük olabileceğine dikkat çekti ve kurumların ve insanların hedeflerinde emin adımlarla gitmelerinde potansiyeli performansa dönüştürmenin önemine vurgu yaptı.

Brüksel Çalışma Ziyareti etkinliği kariyer seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara vurgu yapan Devrim Küçük’ün konuşması ile devam etti.

Bursiyerlerin mevcut durumlarının değerlendirilerek geri dönüşlerin alındığı kapanış oturumunda AB Başkanlığı ve CFCU temsilcileri bursiyerlerimizi dinleyerek bursiyerlerden gelen soruları yanıtladılar.  

Önceki Türkiye’de Okula Katılımın Artırılması için Şartlı Nakit Transferinin Etkisinin Güçlendirilmesi (ŞNT-II) için Teknik Yardım Projesi'nin 6. Aylık Yönetim Toplantısı Online Olarak Gerçekleştirildi
Sonraki TÜRKAK’ın Kapasitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi Kapsamında Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları için Bilgilendirme Semineri 27-29 Eylül 2021'de Ankara’da Hibrit olarak Gerçekleştirildi
Print
671

x