X
GO
24 Mayıs 2017
SİROMA Projesi Tanıtım Toplantısı

SİROMA Projesi Tanıtım Toplantısı

“Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu Teknik Destek Projesi- SİROMA” Tanıtım Toplantısı 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Sheraton Hotel’de gerçekleştirildi.

06 Mayıs 2017
SİROMA Projesi Tekirdağ Roman Festivali

SİROMA Projesi Tekirdağ Roman Festivali

SİROMA Projesi kapsamında düzenlenen "Tekirdağ Dünya Roman Günü Festivali" 6 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi.Etkinliğe, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz ile çok sayıda Roman derneği temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

22 Şubat 2017
Çocuklar “Su Elçisi” oluyor

Çocuklar “Su Elçisi” oluyor

Çevre ve su kaynaklarının korunması konusunda toplumdaki farkındalığı yükseltmek amacıyla hazırlanan Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen  “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi”nin açılışı geniş katılımlı bir merasim ile 22 Şubat 2017 tarihinde Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirildi.

15 Şubat 2017
Antakya Mobilyası İMOB Fuarı’nda görücüye çıktı

Antakya Mobilyası İMOB Fuarı’nda görücüye çıktı

Project Group Danışmanlık ve WYG Türkiye konsorsiyumunun teknik destek verdiği Antakya Mobilyacılığının Geliştirilmesi Projesi (ANMOGEP) kapsamında tasarlanan mobilyalar 13. İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda uluslararası heyetler, mimarlar ve tüketiciler ile buluştu.

02 Ocak 2017
“İşte Kadın” Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu

“İşte Kadın” Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu

Kadınların kentsel alanlarda daha iyi koşullarda işgücüne katılmalarının sağlanmasının yolu bu kadınları mesleki eğitim ve becerilerinin geliştirilmesinden geçiyor. Kadınların ekonomik hayata katılımı aynı zamanda ekonomik olarak güçlendirilmesi sürdürülebilir ve insan odaklı bir kalkınmanın en önemli adımlarında birini oluşturuyor.  

01 Ocak 2017
Lübnan’da Ulusal Sosyal Güvenlik Fonu’nun (USGF) Güçlendirilmesi Projesi

Lübnan’da Ulusal Sosyal Güvenlik Fonu’nun (USGF) Güçlendirilmesi Projesi

Lübnan Ulusal Sosyal Güvenlik Fonunun (USGF) güçlendirilmesi projesi 18 Kasım 2016 tarihinde başlamıştır ve uygulama süresi 42 aydır.

Proje kapsamında konsorsiyum lideri olan biz WYG Grup, Ulusal Sosyal Güvenlik Fonu tarafından verilen hizmetlerin kalite ve kapsamının iyileştirilmesine katkıda bulunacağız.

25 Aralık 2016
WYG Türkiye Eskişehir Takım Toplantısı

WYG Türkiye Eskişehir Takım Toplantısı

WYG Türkiye – Eskişehir Takım Toplantısı 23-25 Aralık 2016 tarihleri arasında Eskişehir’de Divan Express Otel’de gerçekleştirildi

12 Ekim 2016
8. DAAD İletişim Ağı Konferansı

8. DAAD İletişim Ağı Konferansı

7-8 Temmuz 2016’da Bonn Almanya’da gerçekleştirilen DAAD Yıllık Konferansı’na TDE tarafından katılım sağlanmıştır. AB tarafından finanse edilen “Jean Monnet Burs Programı” Teknik Destek Projesi çerçevesinde, Almanya ve Türkiye arasındaki akademik ilişkilerin güçlendirilmesi ve AB müktesebatı konusunda eğitim almış personel sayısının artırılması ile Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

04 Ekim 2016
GATE for Women Açılış Konferansı

GATE for Women Açılış Konferansı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Operasyon Faydalanıcısı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın Sözleşme Makamı olduğu GATE for Women Operasyonu 

05 Ağustos 2016
Hizmetler Projesi 6. Yönlendirme Komitesi Toplantısı ve Liderler Kahvaltısı Etkinliği

Hizmetler Projesi 6. Yönlendirme Komitesi Toplantısı ve Liderler Kahvaltısı Etkinliği

Hizmetler Projesi’nin altıncı Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Liderler Kahvaltısı etkinliği ile de birleştirilerek 29 Temmuz 2016 Cuma günü Ankara J.W. Marriott Hotel’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıya projenin yararlanıcısı olan Avrupa Birliği Bakanlığı’nın Ekonomik ve Mali Politikalar Başkanlığı’ndan gelen temsilciler,

20 Temmuz 2016
Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Modelleme Merkezi (GETHAM) Projesi

Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Modelleme Merkezi (GETHAM) Projesi

Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Program Otoritesi, KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü ve Gaziantep Ticaret Odası’nın Faydalanıcısı olduğu, WYG Türkiye’nin Teknik Desteği ile yürütülmekte olan Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi Teknik Destek Projesi, hedef bölgenin rekabet gücünün arttırılması, sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunulması ve KOBİ ve girişimcilerin inovasyon kapasitelerinin iyileştirilmesini hedeflemektedir.

14 Haziran 2016
Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi  Kapanış Etkinliği

Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi Kapanış Etkinliği

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından WYG Türkiye Teknik Desteği ile yürütülen “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi”nin kapanış etkinliği 14 Haziran 2016 Salı günü Rixos Grand Ankara Hotel’de gerçekleşti.

13 Haziran 2016
BREXIT ve Göç Sorunu

BREXIT ve Göç Sorunu

WYG’nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sosyo-Ekonomik Danışmanlık Hizmetleri Direktörü, Deniz Demircioğlu, 15 Haziran 2016 tarihinde Londra’da gerçekleşecek olan ACE Uluslararası Konferasında, Orta Doğu’da yaşanan  mülteci ve sığınmacı sorunu, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallığın konuya yaklaşımı, süregelen sosyo-ekonomik altyapı ve insani yardım gereksinimleri hakkında konuşacak

03 Haziran 2016
WYG Türkiye Antalya Takım Toplantısı

WYG Türkiye Antalya Takım Toplantısı

Her sene geleneksel olarak düzenlenmekte olan WYG Türkiye Takım Toplantısı bu sene 03 - 05 Haziran 2016 tarihleri arasında Antalya ‘da gerçekleşti. Proje ofisleri ve merkez ofis çalışanları dahil olmak üzere toplam 80 çalışanın katılımıyla gerçekleşen Takım Toplantısın’da bu sene takım oyunları kapsamında; İletişim, liderlik, dayanışma , takım kurma, koordinasyon ve zaman yönetimi gibi aktiviteler üzerinde durularak, çalışanların motivasyon ve ekip çalışması becerilerinin artırılması amaçlandı.

20 Mayıs 2016
İSKEP Projesi Uluslararası Sosyal İçerme Zirvesi

İSKEP Projesi Uluslararası Sosyal İçerme Zirvesi

17-18 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen “Uluslararası Sosyal İçerme Zirvesi” yaklaşık 400 kişilik bir katılımla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmaları UCLG-MEWA Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Başkanı Jean-Claude Frécon, CEMR Başkan Yardımcısı ve Yunanistan Belediyeler Birliği Başkanı George Patoulis,

123456789